Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Wady zgryzu u dzieci - poznaj rodzaje i sposoby ich leczenia

Wady zgryzu u dzieci - poznaj rodzaje i sposoby ich leczenia

Data dodania:
2022-06-10 10:32:55

Wady zgryzu u dzieci mają ścisły związek z nieprawidłowościami w budowie narządów jamy ustnej. Może to doprowadzić do wielu przykrych konsekwencji, dlatego tak ważne jest to, aby jak najszybciej je skorygować. W tym artykule dowiesz się, na jakie konkretnie rodzaje można podzielić wady zgryzu u dzieci, jakie są ich przyczyny oraz jak możesz je wyeliminować. Specjalistyczna wiedza okaże się przydatna zwłaszcza u tych osób, które mają dzieci w wieku szkolnym.

Wady zgryzu u dzieci - przyczyny ich powstawania

Zastanawiasz się nad tym, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania wad zgryzu u dzieci? Odpowiedź jest dość prosta, gdyż ma to związek z nieprawidłową budową kości żuchwy lub szczęki.

Wspomniane kości są dodatkowo nieodpowiednio rozłożone względem siebie. Należy do tego dorzucić nieodpowiedni układ łuków zębowych. Wady zgryzu u dzieci mogą być też spowodowane negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Mowa m.in. o przyjmowaniu niewłaściwych leków przez kobiety w ciąży, porodzie kleszczowym czy też nieodpowiednim karmieniu butelką. Zwróć również uwagę na złe nawyki u młodych istot, a mianowicie: ssanie kciuka, nadmierne gryzienie przedmiotów, zgrzytanie zębami i źle dobrany smoczek.

Rodzaje wad zgryzu u dzieci

Jeśli chodzi o podstawowe rodzaje wad zgryzu u dzieci trzeba wymienić w tym miejscu m.in. zgryz głęboki, zgryz otwarty, tyłozgryz i przodozgryz. 

Zaburzenia zgryzu możesz podzielić na kilka różnych kategorii. Nie zapominaj o stłoczeniach czy też odseparowanych zębach. Najlepiej, jeśli będzie nad tym czuwał doświadczony specjalista, taki jak stomatolog dziecięcy w Białymstoku i wspólnie dobierzecie odpowiednią metodę leczenia dla dziecka. 

Gdzie leczyć wady zgryzu u dzieci i ile to kosztuje?

Leczenie wad zgryzu u dzieci może być przeprowadzone na kilka sposobów. Bardzo popularne rozwiązania to:

  -  stosowanie aparatów ortodontycznych,
  -  ćwiczenia mięśniowe,
  -  chirurgia szczękowo-twarzowa.

Korzystną opcją jest też profesjonalnie i precyzyjnie wykonana intruzja zębów. Dobór metody leczenia uzależnisz m.in. od wieku własnego dziecka. Ostateczną decyzję w tym zakresie podejmuje wykwalifikowany stomatolog. Wady zgryzu u dzieci za każdym razem powinieneś leczyć w renomowanej klinice stomatologicznej, która cieszy się pochlebnymi opiniami i dysponuje nowoczesnym sprzętem. Kluczowa jest też obecność wyspecjalizowanego personelu.

Brak jakiejkolwiek reakcji doprowadzi w konsekwencji do nadmiernego napinania mięśni twarzy, dolegliwości przyzębia czy też zaburzeń w funkcjonowaniu stawów skroniowo-żuchwowych. Cena za leczenie wad zgryzu u dzieci jest zależna od wybranej metody leczenia. Finalnie może Cię to kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Słowa kluczowe


Aktualności


2023-03-01 15:29:56

Masaż leczniczy niesie za sobą bardzo duże zalety. Można na tym skorzystać pod kątem zdrowotnym, ale też zadbać o swoje samopoczucie. Najważniejsze jest to, aby trafić w odpowiednie miejsce i oddać się w ręce prawdziwego profesjonalisty. Cz...

Więcej

2022-11-21 10:42:52

Przyjęło się sądzić, że infekcje bakteryjne można pokonać głównie antybiotykami. Jednakże bakterie oraz grzyby powodujące choroby nieustannie ewoluują, stając się opornymi na tego typu leczenie. Również w przypadku nadużywania antybiotykote...

Więcej

2022-06-20 13:36:42

Ultrasonografia (USG) brzucha jest łatwo dostępnym badaniem, które wykonać można właściwie w każdej większej przychodni. Skierowanie na nie może wystawić lekarz pierwszego kontaktu, a robi to przeważnie w sytuacji, gdy pacjent skarży się na...

Więcej